Christopher Nolan’a büyük onur! Şövalyelik ünvanı verilecek!

Bu ayın başlarında Nolan, atom bombasının babasını konu alan filmi Oppenheimer’la ilk en iyi yönetmen Oscar’ını kazandı.

Ünlü yönetmenin eşi Emma Thomas’ın yapımcılığını üstlendiği film, 2024 Oscar töreninde rekoru kırarak toplamda yedi ödül aldı.

EŞİ İLE BİRLİKTE ÇALIŞTI

Nolan, “Oppenheimer”ın senaryosunu yazdı ve 1999 yılından beri evli olduğu eşi Emma Thomas’la birlikte filmin yapımcılığını üstlendi. Thomas, Oppenheimer’ın yanı sıra Tenet, Dunkirk, Interstellar, The Dark Knight, The Prestige, Batman Begins, Insomnia ve Memento gibi bir dizi Nolan filminde de çalıştı.

“BUNUN GERÇEKLEŞECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORDUM”

Başarılı yönetmen Nolan ile birlikte ödül almaya layık görülen Emma Thomas, ‘En iyi film’ ödülünü aldığı sırada şu ifadeleri kullanmıştı:

Film yapan herkesin bu anın hayalini kurduğunu düşünüyorum. Ancak bunun gerçekleşmesi pek mümkün görünmüyordu.

HİZMETLERİNE KARŞILIK ÜNVAN

Çağın en çığır açıcı filmlerinin arkasındaki deha olarak bilinen Nolan, sinema dünyasına verdiği hizmetleri nedeniyle şövalye unvanı ile onurlandırılacak.

EŞİ DAME OLACAK

Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamada, Nolan’ın eşi ve yapımcı ortağı Emma Thomas da endüstriye yaptığı hizmetlerden dolayı nadir görülen çifte bir onur olan dame ünvanını alacağı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x